Recept na zdravý život


Existuje nejaký? Je možné si ho osvojiť a už sa ho nikdy nevzdať? Myslím si, že hlavným problémom celej tejto témy je najmä to, ako to niektorí ľudia prezentujú. Vravia, akoby šlo o niečo veľmi náročné a drastické, tak to však ani omylom nie je. Viesť zdravý životný štýl nie je vôbec ťažké, ba naopak, je to veľmi jednoduché a nie je to žiadna „makačka“ skôr veľmi príjemná zmena, ktorú keď zavediete do svojho života aj vy, budete sa cítiť omnoho lepšie! A to fyzicky ale aj psychicky!
O čo teda vlastne ide? Čo je to ten zdravý životný štýl? Dá sa ho zhrnúť tromi základnými vecami a to: zdravým stravovaním, pohybom a dobrými životnými podmienkami. Na dobré životné podmienky bohužiaľ, zaručený trik neexistuje, toto zostáva len na vás, avšak zdravé stravovanie a pohyb viete veľmi jednoducho ovplyvniť aj sami. Verte, že nemusíte na to podnikať žiadne extrémne náročné kroky.

zelenina
teda existuje. Ale zrealizovať ho môžete len vy sami.
Zdravá strava
Stále mi nie je úplne jasné, prečo si ľudia pod pojmom zdravá strava predstavujú strašiaka. Môžeme predsa jesť jedlo, ktoré je chutné a pritom je aj zdravé, nie je to nijak špeciálne náročné ani vyčerpávajúce, akurát sa budete po ňom cítiť lepšie, ako keď si dáte nezdravá jedlo, ktoré vám oťaží žalúdok a bude vám ťažko. Zdravo sa stravovať môže skutočne každý a nepotrebuje na to žiadne špeciálne schopnosti, ani špeciálne drahé suroviny. Jednoducho dbajte na to, aby bola vaša strava vyvážená a uvidíte ten rozdiel.

ovoce

Pohyb
Pohyb, činnosť sú opakmi stagnácie. Pohyb predstavuje pre mňa všetko aktívne, čo počas svojho dňa urobíte. Či už aspoň vybehnete schodmi za deň 10x namiesto toho, aby ste využili výťah, alebo sa prejdete ten kilometer – dva namiesto toho, aby ste sa každý deň vozili autom. Pohyb sa dá do nášho života zaviesť rôznymi, aj jednoduchými spôsobmi a je veľmi dôležitý pre zdravý životný štýl. Nemusíte začať trénovať na majstrovstvá sveta v nejakom športe, verte, že stačia aj malé krôčiky každý deň a výsledok sa dostaví.

by